Autobusi del nga rruga bie në greminë, 29 të vdekur dhe 22 të plagosur

Më të fundit


29 persona raportohen të kenë vdekur ndërsa 22 të tjerë janë plagosur, pasi autobusi doli nga rruga në një lagje të ishullit Madeira në Portugali.

Mësohet se shumica e persona të vdekur janë turistë gjermanë që po vizitonin Portugalinë.


Autobusi i bardhë i turistëve kishte gjithsej 55 pasagjerë dhe një udhërrëfyes kur ndodhi aksidenti.

Kryeministri portugez Antonio Costa postoi në tëiter se i kishte dërguar ngushëllimet e tij kancelares gjermane Angela Merkel.
Skip to toolbar