Balaj lë “agjërimin”, gjen golin në Austri

Bekim Balaj gjeti rrjetën të shtunën pasdite në kampionatin austriak të futbollit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare shënoi për Shtrum Grac, duke i dhënë fund “thatësirës” prej një muaj të golave. Balaj e nisi titullar takimin që skuadra e tij luajti kundër St.Polten, takim të cilin e fitoi me rezultatin 4-0.

Balaj gjeti rrjetën kur ndeshja ishte 2-0 për ekipin e tij. Ai shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, duke trefishuar shifrat për Shtrum Grac. Me fitoren e të shtunës skuadra e Balajt shkon 20 pikë dhe mban vendin e pestë në kampionat, duke shpresuar deri në fund të tij për të arritur një vend në kupat e Europës.

Për Bekim Balaj ky ishte goli i pestë sezonal në 12 ndeshje të luajtura në kampionat. Statistika të mira këto për sulmuesin shkodran, duke pasur parasysh se në Rusi goli ishte diçka me të cilin nuk i pati marrëdhëniet kurrë mirë.

Skip to toolbar