Basha tek “Unaza e Re” fton shqiptarët në protestë: Të dielën për Shqipërinë që duam

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur protestën e banorëve që preken nga projekti i “Unazës së Re”, për të ftuar për herë të fundit qytetarët shqiptarë për të marrë pjesë në protestën e shtatë kombëtare, që opozita do të zhvillojë ditën e diel pasdite.

 “Të bashkohemi nesër para bselisë të së keqes, ku Shqipëria e hajdutërisë kriminale të Milot- Balldrenit, ku Shqipëria e propagandës kriminale të kotecit palestër ku është katandisur organizata kriminale e Rilindjes, dhe Shqipëria e qendresës stoike të banorëve të Unazës, të takohen në një betejë ku vetëm njëra do të mbijetojë:

O Shqipëria e drejtësisë, shqipëria e prindërve që luftojnë për fëmijët e tyre, Shqipëria e Kushtetutës dhe e ligjit, Shqipëria e vlerave europiane, apo Shqipëria e zuzarëve dhe banditëve, hajdutëve që kanë përzënë gjysmë milioni të shqiptarëve, qeverisjen më të korruptuar dhe më të inkriminuar të Europës!

Kjo është beteja! Kjo është kauza, dhe në këtë kauzë nuk ka ngjyra, nuk ka të djathtë e të majtë. O je me fëmijët e tu, o je me vlerat elementare të dinjitetit njerëzor e të punës së ndershme, ose je skllav dhe qen i krimit”, tha Basha ndër të tjera.

Nuk ishin të denjë për qytetarët, Rama heq 600 punonjës nga administrata

Në takimin e përjavshëm me qytetarët që kanë gjetur zgjidhje nga portali “Shqipëria që duam”, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se janë pushuar nga puna 600 punonjës të administratës të cilët nuk ishin të denjë t’i shërbenin siç duhej qytetarëve.

“Janë 600 individ, nga punonjës deri tek drejtues që janë pushuar nga puna se nuk kanë qenë të denjë në shërbimin e qytetarëve. Edhe nga konstatimet tona në bazë të rezultateve të punës së matshme, nga raportet dhe ankesat, por edhe marrja e perceptimit të qytetarëve, ka një perceptim që ndjehet tek shërbimet publike. Miku i famshëm që ishte ilaç tradicional për problemet në shtet, sot ka jo vetëm pamjen, por edhe trajtën e qeverisë. Qeveria miku më i madh i çdo qytetari”, tha kreu i qeverisë. 

ERTV Live😊: shqiperiaqeduam.al🤝Mjafton një klik dhe gjen një mik😁#eGjithëVëmendjapërJu

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 24 avril 2019
Skip to toolbar