Real Madrid ngec në shtëpi, Valladolid e zbret me këmbë në tokë

Madridit duket se i humbën shpejt emocionet e fitores të javës së kaluar. Gjatë ndeshjes me Valladolid, në Santiago Bernabeu, skuadra e Zinedine Zidane nuk arriti që ta gjente fitoren .

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse më shumë raste të humbura nga Real  Madrid. Në pjesën e dytë goli i parë dhe i vetëm i real Madrid u shënua në minutën e 82-të nga Benzeman. Por nuk vonoi shumë ehde goli i barazimit nga Valladolid në minutën e 88-të shënuar nga Sergi Guardiola. Ndeshja u mbyll barazim 1-1.

Me këtë barazim Real Madrid mbetet në vendin e dytë, me dy pikë më pak se Sevilla e cila mundi të premten Granadan me rezultat 0-1.

Skip to toolbar