Aguero përgënjeshtron veten: Messi gjithmonë zgjedhja ime për “Ballon d’Or”

SPORT


Sergio Aguero ka përgënjeshtruar një intervistë të dhënë në media po prej tij, ku kishte thënë se personi që duhet të fitojë Topin e Artë, duhet të jetë patjetër në finalen e Champions League. Mirëpo ky pohim i sulmuesit te Manchester Cityt ka bërë bujë në media.

Për këtë arsye, Aguero është detyruar të bëjë një deklaratë në rrjetin social Twitter, ku shprehet se vita e tij do të jetë vetëm për Lionel Messin, bashkëkombasin e tij dhe shokun e skuadrës te Kombëtarja e Argjentinës.


“Nuk më pëlqen të sqaroj deklaratat e mia, por kur raportohen gjëra që nuk i kam thënë, më duhet ta bëj. Do ta them hapur, atëherë. Askush tjetër veç Messit nuk do jetë zgjedhja ime për Ballon d’Or, për sa kohë ai do vazhdojë të luajë futboll – sidomos nëse luan si këtë sezon”.
Skip to toolbar