Aksident i rëndë, makina përplaset me shtyllën, zhduket shoferi

Më të fundit


Policia njofton se një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë natës në rrugën Fushë-Krujë – Milot. Makina me targa Durrësi ka dalë nga rruga  dhe është përplasur me një shtyllë të tensionit të lartë ndërkohë që shoferi nuk gjendet ende.

Policia njofton se makina “Mercedes Benz” mban targën DR 1559 E. Madje përplasja me shtyllën e tensionit ka qenë aq e rëndë sa e ka këputur atë në disa pjesë, duke lënë pa energji elektrike një pjesë të zonës përreth.


Fakti që shoferi nuk është gjendur, policia dyshon se personat që udhëtonin në të mund të jenë persona me probleme penale, ose mund të kenë shkuar direkt në spitalin ushtarak Tiranë.

Policia po punon për identifikimin e pronarit të mjetit në mënyrë që të hidhet dritë mbi aksidentin enigmatik.
Skip to toolbar