Arbitra nga Luksemburgu do të gjykojnë këtë javë në Superligë!

Më të fundit


Superliga po shkon drejt fundit, teksa kanë mbetur dhe 5 javë kampionat. Të shtunën do të luhen të gjitha takimet e javës së 32-të Superligës, ku në një prej këtyre takimeve do të gjykojë një treshe arbitrash nga Luksemburgu, që vjen si zbatim i marrëveshjes që kanë dy federatat.

“Sektori Arbitrimit në Federatën Shqiptare të Futbollit bën me dije se një treshe arbitrash nga Luksemburgu do të gjykojë një ndeshje të javës së 32-të të Kategorisë Superiore”.


“Ky shkëmbim vjen në vazhdimësi të marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet FSHF dhe Federatës së Futbollit të Luksemburgut për gjykim të ndeshjeve në kampionatet respektive”.

“Dy javë më parë ishte një treshe arbitrash shqiptar, me kryesor Juxhin Xhajën dhe Ilir Tartarin e Emigers Ganxhi si asistent, që gjykuan një ndeshje në Superligën e Luksemburgut”, shkruhet në një njoftim të FSHF-së.

Arbitrat që do gjykojnë:

Arbitër – Gilles Becker
Asistent 1 – Alain Durieux
Asistent 2 – David Matues
Skip to toolbar