Argjend Mustafa: Flamurtari kap Europën

Më të fundit


Argjend Mustafa do të jetë titullar në takimin e nesërm që Flamurtari luan në transfertë ndaj Skënderbeut. Mesfushori i vlonjatëve ka dalë në konferencë për shtyp ditën e sotme, ku ka komentuar përballjen me korçarët.

Mustafa  gjatë fjalës së tij theksoi faktin se ndeshja ndaj Skënderbeut do të jetë e vështirë, megjithatë, ai beson se ekipi i Flamurtarit është gati dhe i përgatitur për këtë takim.

“Është ndeshje e vështirë, të them të drejtën, duke pasur parasysh traditën dhe emrin që ka krijuar Skënderbeu. Megjithatë, ne jemi përgatitur mirë dhe besoj se do ia dalim me sukses. Kam besim se mund ta arrijmë Europën, por duhet besim nga të gjithë dhe të vijojmë si kemi bërë në javët e fundit”

Avantazh fakti që Skënderbeu luajti në kupë në mesjavë? Mund të ndikojë, por Skënderbeu ka lojtarë cilësorë dhe mund t’i përballojë të dy kompeticionet, ndaj nuk besoj se lodhja do jetë problem madhor”, deklaroi mesfushori.Skip to toolbar