Arrestohet kryetari në detyrë i bashkisë së Himarës, Jorgo Goro

AKTUALITET


HIMARË- Kryetari në detyrë i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme.

Ai mbeti në detyrë si kryebashkiak i Himarës edhe pse humbi zgjedhjet lokale të 14 majit ndaj Fredi Belerit, i cili u arrestua dhe u dënua me 2.6 vite burg për shit-blerje votash.


Nuk dihet ende akuza që rëndon mbi Jorgo Goron./ abcnews.al
Skip to toolbar