Berisha, gati për një ’97 të dytë

Më të fundit


Në një intervistë dhënë mbrëmë në ABC news ish kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse do të kemi një ’97 të dytë, dhe përgjigja e tij në fakt nuk ishte e papritur duke marrë parasysh të gjitha thirrjet e tij për mosbindje civile.

“Për votën e lirë ia vlen çdo veprim që kur kombet kanë sakrifikuar për të, ia ka vlejtur. Ne kemi djeg mandatet, ne jemi qytetarë të thjeshtë, jemi në betejë dhe opozita ka detyrë të udhëheqë këtë betejë me çdo çmim”, i është përgjigjur Berisha pyetjes, ndërsa ka theksuar se “PD është në një betejë për jetë a vdekje me Ramën”.


“PD është në betejë për jetë a vdekje me armikun më të egër, të votës e rendit që është Edi Rama. PD është për fitore, ose vdekje. 30 qershori dhe opozita shumicë do t’i tregojë vendin këtyre që sillen si gangsterë dhe do t’u kthejë shqiptarëve të drejtën për të votuar si qytetarë. Opozita ka popullin, të drejtën, fuqinë e tyre. Ata kanë drogën, gangsterët, krimin e fuqinë e tyre do ta shohim kush do fitojë”, tha Berisha.

PD ka vendosur 3 kushte për të marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit. Ndërsa dje në kuvend Rudina Hajdari u zgjodh kryetare e grupit të ri parlamentar të PD-së duke deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhje dhe duke dalë hapur si një opozitë alternative, pavarësisht vendimit të Bashës e Berishës.
Skip to toolbar