Champions/ Bayern e nis mbarë. Juve ngec në Madrid

SPORT

Janë luajtur mbrëmjen e të mërkurës ndeshjet e radhës të fazës në grupe të Champions League. Në Grupin B, Bayern Mynich ka kaluar pa probleme Crvena Zvedzdën, duke e mundur me rezultatin 3-0 në “Allianz Arena”. Coman në të (34`), Lewandowski në  të (80`) dhe Muller në të (90+1`) ishin autorët e tre golave të fitores për skaudrën e Bayern, që gjithashtu merr dhe kryesimin e këtij grupi.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të grupit, atë mes Olympiacos dhe Tottenham, ndeshja është mbyllur me rezultatin 2-2. Kane në të (26`) dhe Lucas në të (39`), ishin autorët e golave për skuadrën angleze, ndërkohë që për grekët kanë shënuar Podence në të (44`) dhe Valbuena në të (54`). Pas këtij barazimi, të dyja skuadra ndajnë nga një pikë, duke qëndruar pas Bayernit në renditje, që ka tre pikë të plota.

Ndërkohë në takimin tjetër të mbrëmjes, mes Atletico Madrid dhe Juventus, sfida është mbyllur në barazim 2-2. Cuardado kaloi Juven në avantazh në minutën e 48-të, ndërsa Matuidi dyfishoi në të 65`, por skuadra vendase ngushtoi shifrat në minutën e 70-të me gol të Savic.

Në minutën e fundit të takimit, Herrera realizoi golin e barazimit, duke i dhënë një pikë Atleticos. Në ndeshjen tjetër të Grupit D, Lokomotiva e Moskës fitoi kundër Bayern Leverkusen me rezultatin 2-1, duke marrë tre pikë të plota që e mbajnë në krye të grupit.