Derbi i Skocisë, Gerrard i pavendosur për aktivzimin e Grezdën!

SPORT


Dëmtimet e shumta dhe forma jo e mirë gjatë këtij sezoni, kanë bërë që Eros Grezda të luajë pak me Rangers në Skoci. Futbollisti i kombëtares shqiptare ende pret të rikthehet në formën e tij më të mirë, duke për të dhënë kontribut me klubin e tij.

Tashmë ai është në formë të mirë, por nuk ka gjetur hapësira pasi trajneri Gerrard i ka besuar një formacioni fiks, që ka pasur dhe rezultate. Megjithatë, Grezda mund të ketë një shans.


Të dielën do të luhet derbi mes Rangers dhe Selltic, ku pavarësisht se pikët nuk vlejnë më për të dy ekipet, krenaria është ajo që i vë “zjarrin” kësaj sfide në Skoci.

Rangers do të jetë dy mungesa të rëndësishme, me Kyle Lafferty që ka një lëndim dhe Lee Wallace që ka një problem muskulor. Sakaq, në konferencën për shtyp, Steven Gerrard është shprehur se Grezda mbetet në dyshim, por duke lënë të hapur gjithçka.
Skip to toolbar