Dortmund i kundërpërgjigjet Bajernit me “poker”

Më të fundit


Freiburgu i Amir Abrashit është mundur me “poker” nga Borussia Dortmund, me këtë fundit që vijon luftën për titullin në Gjermani me Bayern-in.

Kjo fitore erdhi si kundërpërgjigje ndaj bavarezëve, që fituan një ditë më parë ndaj Werder Bremen.

Me këtë fitore, Dortmund shkon në kuotën e 69 pikëve, një pikë më pak se kampionët në fuqi që janë në krye me 70 pikë.

Ishte Sancho ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 12’ të takimit. Pas pushimit erdhën tre golat e tjerë me Gotze, Reus dhe Alcacer.

Një fitore e pastër e miqve të cilët duan të konkurrojnë deri në fund të sezonit për titullin kampion.Skip to toolbar