Dzeko çon Romën në Champions (video)

Më të fundit

Roma ka arritur të marrë fitoren e dytë radhazi, pasi mundi Sampdorian, pasditen e stome ka fituar ndaj Udineses me rezultatin 1-0.

Fitorja e sotme i krijon mundësi “ujqërve” të kryeqytetit italian, që të parakalojnë Milanin në renditjen e Serisë A, përkohësisht.

Ndeshja ishte e barabartë, me të dyja skuadrat që kishin shanset e tyre për të shënuar. Roma ishte më kërkuese, sidomos në pjesën e dytë ku e kërkoi me ngulm golin.

Ishte Edin Dzeko i cili pas shumë mundimeve ka zhbllokuar rezultatin për Roma-n në minutën e 67’ të takimit.

Ky ishte goli i parë i Dzeko-s në “Olimpico” që prej prillit të vitit 2018.

Pas asistim fantastik të El Shaaraëy-t, sulmuesi boshnjak ka dërguar topin në rrjet me shumë klas.

Goli i ka mjaftuar Ujqërve të Ranieri-t të marrin tre pikë jetësore në luftën për një vend mes katër më të mirëve.