Ekskluzive: Pas Milanit, talentit shqiptar të AEK-ut i shkon ftesa nga kombëtarja!

SPORT


Gilberto Gega, talenti shqiptar i AEK-ut të Athinës, është duke kaluar një moment fantastik në karrierën e tij.

Futbollisti i të rinjëve të klubit grek, prej disa ditësh ndodhet në Akademinë e Milanit në Itali, ku është duke kryer një provë te klubi gjigantë italian, dhe nëse gjithçka shkon mirë ai mund të bashkohet me të rinjtë e kuqezinjëve.


Por ditën e sotme, një tjetër lajm i mirë ka shkuar në adresë të Gilberto Gegës, i cili ka marrë ftesë nga kombëtarja shqiptare U18, e cila do të marrë pjesë në një turne disa ditor në Kroaci, që do të mbahet nga data 26 maj deri në 3 qershorm.

RealStory.al ka mësuar ekskluzivisht se qendërmbrojtësi i talentuar ka marrë një ftesë nga Nevil Dede për këto ndeshje, teksa më herët Gilberto Gega ka refuzuar ftesën e Kombëtares U-17 të Greqisë.

Gilberto Gega, veç Milanit ku është duke zhvilluar në provë, është në fokusin e Olympique Lyon, që prej kohësh e ka vëzhguar futbollistin shqiptar, ndërsa gjatë verës, nëse nuk do të ndodhë gjë në Milano, Gega do të niset drejt Lionit për një tjetër provë.
Skip to toolbar