EMRI/ Lëvizte me 116 mijë euro në makinë, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

AKTUALITET


Policia e Durrësit në vijim të operacionit “Sundimi i Ligjit” ka vënë në pranga një 30-vjeçar. Gjatë kontrolleve të ushtruar nga policia, është ndalur mjeti me të cilën lëvizte 30-vjeçari Denis Trebeshina.

Gjatë kontrollit të ushtruar brenda mjetit janë gjetur 116 685 euro të dyshuara të përfituara në mënyrë të kundërligjshme.


Njoftimi:

Durrës/Vijon operacioni “Sundimi i ligjit”, me kontrolle të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërive në cilëndo fushë që ato shfaqen.   

Si rezultat i kontrolleve, gjenden në një automjet dhe sekuestrohen 116 685 euro të dyshuara të përfituara në mënyrë të kundërligjshme. 

Vihet në pranga 30-vjeçari që i posedonte.     

Në vijim të kontrolleve të kryera në zbatim të planit operacional “Sundimi i ligjit”, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërive, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Durrës, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore se një shtetas posedonte një shumë të madhe parash, kanë organizuar punën dhe kanë ushtruar kontroll në automjetin e tij.      

Në lagjen nr. 17, Durrës, gjatë kontrollit në automjetin me drejtues shtetasin D. T., shërbimet e Policisë gjetën 116 685 euro, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.       

Në vijim të veprimeve për këtë rast u arrestua shtetasi D. T., 30 vjeç, banues në lagjen nr. 2, Durrës.  

Vijojnë veprimet hetimore për të vërtetuar burimin e të ardhurave të këtij shtetasi.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit Durrës, për veprime të mëtejshme.      

#angazhimpërkushtimsakrificë️

#tëvendosurkundërkrimit

#nëçdoskajtëvendit

#nëshërbimtëqytetarëve️️
Skip to toolbar