Guardiola fiton trofeun personal, tani pret titullin në Premier League!

SPORT


Manchester City po lufton për të fituar titullin kampion në Angli, duke u ngushëlluar për skualifikimin nga Champions League.

Dhe në fakt, lufta në Premier League, mes Cityt dhe Liverpool, ka më shumë gjasa që të përfundojë me fitoren e skuadrës së Guardiolës.


Ky i fundit duket se e ka nisur mbarë fundin e kampionatit, pasi është votuar si “Trajneri i muajit prill” në Premier League.

Kështu, pas këtij suksesi personal, Guardiola do të synonë të arrijë suksesin me ekipin e tij, duke mbrojtur tiullin në Premier League javën e ardhshme.
Skip to toolbar