Juventus fiton të parën, nis mbrojtja e titullit

SPORT


Juventusi e ka nisur me fitore sezonin e ri në Serie A, ku goli i fitores është shënuar nga Gorgio Chiellini në minutën e 21-të.

Ky ishte goli i vetëm i ndeshjes që zhvilloi me Parmën, dhe ka mjaftuar që bardhëezinjtë të fitonin tre pikët e para në Torino.


Pjesa e parë ishte e dominuar prej bardhëezinjëve dhe në minutën e 21-të Chiellini shënoi golin me kokë. Më pas tentoi edhe Ronaldo, por VAR anuloi golin e tij.

Pjesa e dytë gjithashtu u dominua nga Juventusi, por nuk u shënua asnjë gol tjetër.
Skip to toolbar