Kalari: Kënaqësi të përballesh me Starovën!

Më të fundit


Renaldo Kalari ka shoqëruar trajnerin Skënder Gega në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Laçin. Gjatë fjalës së tii, mbrojtësi i të kuqve është shprehur se do të jetë kënaqësi përballja me Starovën, megjithëse sipas tij, kjo nuk i krojon ndonjë ndjesi të veçantë.

Përballja me Starovën: “Ka vështirësitë e veta çdo ndeshja. Është kënaqësi të takosh presor Starovën. Jemi të përqëndruar, sinqerisht nuk kam ndonjë ndjesi të veçantë. Duam të arrijmë objektivin”


E kishit menduar titullin: “Isha përgatitur për të dhënë maksimumin, gjatë kampionatit të parë dhe të tjetërve më parë. Jemi në rrugën e duhur, shpresojmë të dalim kampion në fund”

Fundi i karrierës me titullin kampion: “E para shpresojmë ta fitojmë njëherë, por nuk e kam menduar ta mbyll karrierën. Normalisht do të luaj aq sa kam luajt deri tani. Momentin që do ta shikoj të arsyeshme, do ta mendoj sepse nuk kam dëshirë të zvarritem.. Se dimë çfarë sjell e ardhmja.”

Çfarë ndikimi ka ndeshja në Laç: “Fusha ndikon, plus kemi edhe tifozët tanë. Ajo pjesë që ka kaluar, nuk na kanë interesuar sepse ka ardhur ndeshja tjetër shumë shpejt. Gega na ka thënë që s’duhet të merremi me këtë pjesë fare, por vetëm me fushën”

Do doje të shpalleshit kampion në derbi: “Kënaqësia që të jep titulli kampion është shumë më e madhe se sa fitimi i një derbi. Duke marrë parasysh që kemi marrë shumë fitore në derbi këto vite, na është bërë normale tani. Shpresoj që të arrijmë titullin dhe më pas derbi është në plan të dytë, primar është titulli. Unë personalisht mendoj dhe besoj që Tirana nuk do e diskutoj rënien, gjithsesi nuk na intereson kjo pjesë. Kur të vijë derbi do mendojmë të bëjmë maksimumin dhe ta fitojmë siç kemi bërë gjithë këto vite.”
Skip to toolbar