Kokainë në pyll, arrestohen dy shqiptarë

BOTA


Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane, të cilët akuzohen për trafik droge në sasi të mëdha.

Shqiptarët e moshave 52 dhe 33 vjeç, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, janë arrestuar nga një patrullë policie, që kanë kontrolluar mjetin e tyre.


Në makinë, në sediljen e pasme u gjetën 600 gr kokainë, 14 mijë euro, dy qese heroinë, që përmbanin rreth 5 gram substancë dhe 5 telefona celularë, që u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Operacioni u realizua në zonën midis pyjeve të Marnate dhe Castellanza, ndërsa po hetohet për personat e tjerë të përfshirë në trafikimin e drogës.
Skip to toolbar