Konflikti në Lindjen e Mesme, përshkallëzohen tensionet mes Izraelit dhe Hezbollahut

BOTA


Ditët e fundit Hezbollahu ka përdorur dronë sulmues kundër pozicioneve forcave izraelite, Ekspertët i frikësohen skenarëve të një luftë të përgjithshme me Izraelit dhe Hezbollahut, sidomos pas përshkallëzimit të tensioneve mes dy palëve.

Nga ana tjetër Udhëheqësit izraelitë kanë shtuar paralajmërimet e tyre kundër lëvizjes shiite libaneze.


Gjatë ditëve të fundit, grupi pro-iranian ka përdorur intensivisht dron sulmues kundër pozicioneve izraelite, duke shkaktuar zjarre të mëdha./abcnews.al/
Skip to toolbar