Koreja e Veriut sulmon Joe Biden: Qen i tërbuar, duhet goditur për vdekje

BOTA


Reklama e fushatës elektorale të Joe Biden ku sulmon politikën e jashtme të Trump se po afron diktatorët dhe tiranët si Kim Jong Un dhe po largon aleatët, ka sjellë reagimin e ashpër të shtetit komunist, Koresë së Veriut.

Agjencia e lajmeve të vendit komunist shkruajnë se Joe Biden është “një qen të tërbuar që duhet të goditet për vdekje me shkop”.


“Qentë e tërbuar sikurse Biden mund të lëndojnë shumë persona nëse lejohen të vrapojnë… Ata duhet të goditen me shkopinj për vdekje. Kjo gjë do të jetë edhe në përtim të SHBA-së”, ka thënë kjo agjenci. Biden ka treguar se ka shenja të sëmundjeve mendore. Duket se ka ardhur koha që ai të largohet nga jeta”, thuhet ndër të tjera nga agjencia e lajmeve të Koresë së Veriut.

Joe Biden aktualisht është duke garuar për të fituar nominimin e demokratëve për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në SHBA më 2020. Ndërsa në një sport gjatë fushatës cilësonte takimin e Trump me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, si “takim me një tiran”.
Skip to toolbar