Llullaku shënon golin e nderit në humbjen e thellë të Astra-s (video)

SPORT


Azdren Llullaku ka shënuar 8 gola dhe ka asituar 12 të tjerë në të gjitha garat në Rumani këtë sezon me Astran, ekip me të cilin aktovizohet prej fillimit të këtij sezoni.

Golin e radhês sulmuesi i Kombëtares shqiptare e ka shënuar mbrëmjen e së hënës në kampionat, në takimin kundër CFR Cluj, që Astra e humbi me rezultatin 1-5 në shtëpinë e saj.


Sulmuesi kuqezi u fut si zëvendësues në pjesën e dytë, teksa pak minuta më pas ai shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, duke shkurtuar përkohësisht shifrat në 1-2, megjithëse miqtë realizuan dhe tre gola të tjerë më vonë.

Gjithësesi, Astra e ka humbur prej kohësh mundësinë e arritjes së Europa League nga kampionati, ndaj e vetmja mundësi mbetet Kupa e Rumanisë, ku ekipi i futbollistit shqiptar do të përballet në finale me Vitorul.
Skip to toolbar