Lulzim Basha mbërrin në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar për 8 janarin

Më të fundit


Kryeu i PD-së Lulzim Basha ka mbërritur në orën 13:44 në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar për 8 janarin.

Basha do të pyetet për protestën e 8 janarit dhe atë që ndodhi në selinë e PD. Ndërkohë që në prokurori ka qenë dhe sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi.


Basha ishte thirrur në orën 12:00 në prokurori, por ka shkuar në orën 13:44 minuta, teksa më pas Bardhi është larguar nga organi i akuzës.