Makina përplas motorin, dy të plagosur në Librazhd

AKTUALITET


Dy persona mbetën të plagosur rëndë të enjten në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë në fshatin Qukës.

Një mjet tip benz, që drejtohej nga 33-vjeçari me inicialet T.Zh., përplasi një motoçikletë që drejtohej nga shtetasi me inicialet E.S.


Si pasojë e përplasjes, mbeti i plagosur drejtuesi i motorit dhe një këmbësor, shtetasi me inicialet K.H., 34 vjeç, banues në Librazhd.

Këmbësori i plagosur nga ky aksident është dërguar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë, pasi gjendja e tij shëndetësore është e rënduar.

Ndërkohë, policia thotë se është duke punuar për zbardhjen e rrethanave dhe shkakun e aksidentit.
Skip to toolbar