Manchester United, largon zyrtarisht Cristiano Ronaldon

Më të funditTashmë saga Ronaldo ka përfunduar në Manchester. Klubi anglez ka zyrtarizuar pak momente më parë se në dakordësi me portugezin kanë arritur një marrëveshje për prishjen e kontratës në mënyrë të menjëhershme.

Rikthimi i Ronaldos në Old Trafford ishte një sukse në vitin e parë teksa shënoi plot 18 gola në Premier League por viti i dytë ishtë një katastrofë e vërtet.


Intervista e fundit ku portugezi shpërtheu në kritika arriti kulmin dhe tashmë dy palët ndajnë rrugët mes tyre.
Skip to toolbar