Milan fiton me vuajtje, ka shpresë për Champions-in (video)

SPORT


Rikthehet shpresa për arritjen e vendit të katërt në Serinë A nga Milan. Skuadra e Genaro Gattusos ka mundur në shtëpi Bologna-n me rezultatin 2-1, duke rimarrë vendin e pestë në renditje.

Një takim dinamik dhe plot tension, me arbitrin që dha tre kartona të kuq gjatë ndeshjes dhe tensionit të pakutpimtë mes trajnerit të Milanit dhe futbollistit Bakayoko.


Ky i fundit refuzoi të futej në fushën e lojës, duke i thënë Gattusos se nuk ishte gati, ndërsa tekniku i “Rosonerëve”, përdori dhe fjalë të rënda për lojtarin.

Goli i parë i takimit erdhi në minutën e 37′ me Suson që kaloi të tijët në avantazh. Ndërsa Borini dk të realizonte në minutën e 37′, duke dyfishuar rezultatin për kuqezinjtë.

Bologna rifutet në lojë me golin e Destro-s, i cili ka luajtur te Milan para disa sezoneve. Minutat e fundit ishin me emocione, pasi Milan po luante me një lojtar më pak pas të kuqit të Paqueta, por rezultati mbeti i pandryshuar.

Edhe Bologna e mbylli ndeshjen me dy lojtarë më pak pas të kuqëve të Sansone dhe Dijks në kohën shtesë.
Skip to toolbar