Vjen goditja e parë e City-t, gati firma me mesfushorin portugez!

Më të fundit


Manchester City nuk ndalet në merkato dhe duket se vera ka ardhur më herët për Pep Guardiolën. Sky Sport raporton se City është duke mbyllur një marrëveshje me mesfushorin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandez.

Nga sa raportohet, ky transferim pritet të kryhet për rreth 50-60 milionë euro. 24-vjeçari, që ka luajtur me Kombëtaren e Portugalisë, shihet si pasardhësi i Fernandinho, që është në vitin e fundit të kontratës së tij.


Fernandez është një nga talentet më të mira të Portugalisë në sezonet e fundit, i cili ka qenë dhe në fokusin e Atletico Madridi dhe West Ham sezonin e shkuar.

Fernandez ka luajtur 84 ndeshje në nivele të larta, ku ai ka shënuar 37 gola, përfshi dhe periudhat e huazimit në klube të tjera.
Skip to toolbar