Muzaka: Trajneri ka pasur të drejtë për ankesat, fitojmë me Kastriotin (video)

Më të fundit


Skënderbeu do të përballet nesër me Kastriotin në ndeshjen e radhës të kampionatit. Një sfidë delikate kjo për të dyja skuadrat, pasi korçarët vijnë pas disa humbjesh në kampionat, ndërsa krutanët janë tashmë më me shpresë se kurrë për të luftuar deri në fund për mbijetesën. Para medieve ditën e sotme ka folur Gjergji Muazaka, i cili ka komentuar atë që po ndodh me ekipin korçar.

Përballja me Kastriotin?- “Për situatën që ne ndodhemi, për mungesë të rezultateve, është një ndeshje e rëndësisë shumë të madhe, që mbase kërkon një vlerësim edhe më të madh se ndaj ekipeve rivale direkte, me të cilët mobilizimi vjen vetiu. Me Kastriotin duhet gjetur mobilizim shtesë, edhe më i madh, për shumë arsye.


Pikët e humbura? – “Natyrisht që kemi keqardhje, sepse kemi lënë shumë pikë, por jemi në një moment ku nuk mund të qajmë të shkuarën, sepse fundi është afër dhe kemi objektiva për të arritur.

Krutantët në formë? – “Jemi gati, sepse kemi treguar se kemi qenë ekip agresiv dhe me cilësi, përtej rezultateve. Kastrioti është ekip agresiv dhe do kërkojë pikë në fushë tonë, por edhe ne do t’ia kthejmë me të njëjtën monedhë në fushë.

Ankesat e Shehit ndaj veteranëve?  – “Trajneri në këtë pikë ka pasur të drejtë, sepse përgjegjësia e lojtarëve më të vjetër është që jo vetëm të luajnë mirë në fushë, por edhe të tërheqin shokët e skuadrës. Në këtë këndvështrim, besoj se trajneri ka pasur të drejtë.

Objektivat ?- “Pavarësisht se rezultatet e dobëta na kanë ulur moralin, duhet të gjejmë forcë dhe të ecim përpara, pa vajtuar pikët e lëna. Jemi ende në lojë për kupën, kemi objektiva edhe në kampionat, ndaj do të duhet një shtysë shumë e madhe për këtë fundsezoni”.




Skip to toolbar