Nata e Vitit të Ri në Kosovë/ 22 të lënduar nga fishekzjarret dhe 1 i plagosur nga plumb qorr

Më të fundit


Nata e ndërrimit të viteve krahas atmosferës festive, shpesh shënon edhe plagosje të qytetarëve nga shpërthimi i lëndëve piroteknike, fishekzjarre dhe kapsolla

Nata e ndërrimit të viteve krahas atmosferës festive shpesh shënon edhe plagosje të qytetarëve nga shpërthimi i lëndëve piroteknike, fishekzjarre dhe kapsolla.


Mediat kosovare bëjnë me dije se 22 persona janë plagosur gjatë përdorimit të fishekzjarrëve dhe kapsollave në mesnatën e ndërimit të viteve, ndërsa një person është plagosur nga një plumb qorr. 

Drejtori i Emergjencës, Naser Syla tha për medie se gjithsej trajtim kanë kërkuar 249 pacientë brenda 24 orëve.
Skip to toolbar