Nuk iu pranuan komisionerët, Kryemadhi sulmon KQZ

POLITIKË


Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hedhur akzua të forta drejt KQZ, pas vendimit të saj për të mos pranuar komisionerët e PD dhe LSI në KZAZ-të e zgjedhjeve vendore.

Gjatë takimit të zhilluar të enjten pasdite me strukturat e LSI në njësinë nr.8, Kryemadhi tha se ekziston një KQZ ilegjitime me 4 kukulla qesharake që veprojnë në shkelje të Kodit Zgjedhor.


“Kemi një KQZ ilegjitime me 4 kukulla qesharake. Do mbajnë përgjegjësi ligjore dhe penale për shkeljen e Kodit Zgjedhor. J’ua them këtë me bindjen më të plotë. Në Shqipëri portokallja është e vogël, ndaj duhet të kenë diçka parasysh, përgjejësia do jetë përsonale si për Ramën ashtu edhe për anëtarët e KQZ që cënojnë Kodin Zgjedhor.” – tha Kryemadhi
Skip to toolbar