Odise Roshi: Nuk e hedhim poshtë Panuccin, tani jemi të përqëndruar!

KOMBËTARE


Mesfushori i kombëtares, Odise Roshi ka folur në konferencë për shtyp nga Durrësi, aty ku ekipi ynë kombëtar është duke zhvilluar grumbullimin për dy ndeshjet zyrtare të muajit qershor. Roshi rikthehet në ekipin kombëtar pas shumë muajsh mungesë, pasi kaloi një dëmtim që e mbajti gjatë jashtë fushe. Në fjalën e tij, Odise Roshi u shpreh se skuadra është shumë e përqëndruar, ndërsa shton se ekipi ka kualitet.

Ndeshja me Islandën – “Stërvitemi çdo ditë për sfidën me Islandën. Jemi shumë të përqëndruar. Kanë patur një ekip shumë të mirë dhe të fortë. Kanë kualitet dhe janë ofensive. Ndeshje e fortë direkte”.


Largimi i Panuccit – “Kemi të gjithë respekt për të. Nuk mund t’i hedhim poshtë trajnerët që kanë punuar me të. Reja është i komunikueshëm. Ndihemi shumë mirë dhe ka ritëm stërvitja. Gjithçka po shkon përfekt”.

Problemet në skuadër – “Ne kemi bërë më të mirën gjithmonë për kombëtaren. Ne nuk duhet të merremi me atë që ka kaluar, por tek e ardhmja. Të merremi me Rejën dhe punën e tij”.

Grupi i lojtarëve- “Po provojmë grupin e lojtarëve. Ne po punojmë me shumë skema dhe them se kemi kualitet. Ne mund të fitojmë ndaj Islandës”.

Forma personale e Roshit – “Kam ardhur nga një dëmtim i gjatë. Kam punuar çdo ditë fort të vij në formë. Kam dy muaj që po luaj rregullisht. Ndihem mirë dhe jam pothuajse 100%. Shpresoj të luaj nga minuta e parë”.
Skip to toolbar