Pak para takimit me Vuçiç, Kurti taket në Ohër me Ali Ahmetin

KOSOVA


Një orë para fillimit të takimeve në kuadër të dialogut në Ohër të Maqedonisë së Veriut, kryeministri i
Kosovës, Albin Kurti po zhvillon një takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe ministrin e Punëve
të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Kurti në këtë takim është i shoqëruar nga zëvendësi i tij Besnik Bislimi dhe ministri i Kulturës,
Hajrulla Çeku.


Sot në Ohër do zhvillohet raundi i ri i dialogut, ku kryeministri Albin Kurti do të takohet me
presidentin serb, Aleksandër Vuçiq për të diskutuar për zbatimin e marrëveshjes së dakorduar në
parim mbi bazën e propozimit të BE-së për dialogun.

Kurti dhe Vuçiq fillimisht do të takohen veç e veç me shefin e diplomacisë së BE-së, Josep Borelll dhe
emisarin special për dialog, Miroslav Lajçak, për të pasuar me takimin e përbashkët.
Skip to toolbar