Pas Sunak, edhe Macron mbështet propozimin e Bidenit për armëpushim në Gaza

BOTA


Pas kryeministrit britanik, Rishi Sunak, edhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mbështetur propozimin e armëpushimit të paraqitur nga presidenti amerikan Joe Biden mbrëmë për luftën në Gaza.

Emmanuel Macron tha se ai mbështeti propozimin për “një paqe të qëndrueshme” dhe se lufta “duhet të përfundojë”.


Franca po punon gjithashtu me partnerët në rajon për “paqe dhe siguri për të gjithë”, tha ai./abcnews.al
Skip to toolbar