Plagosi 35 vjeçarin në Lezhë, policia identifikon autorin

AKTUALITET


Pas një sherri banal, një 35 vjeçar është qëlluar me armë zjarri dhe është plagosur mbrëmë në qytetin e Lezhës.

Ndërsa sot policia njofton se ka identifikuar autorin e krimit dhe është vënë në kërkim të tij. Sipas policisë ai është 37 vjeçari me inicialet P.K, nga Lezha, i dënuar edhe më parë për mbajtje të armëve të zjarrit pa leje.


Policia njofton se ngjarja ka ndodhur pas një sherri banal.

Njotimi i plotë:

Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i plagosjes së shtetasit R. K., ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në një lokal në qytetin e Lezhës, ku mbeti i plagosur me armë zjarri një shtetas, Policia ngriti një grup të posaçëm hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

Nga tërësia e veprimeve hetimore rezultoi se gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi P. K., 37 vjeç, banues në Lezhë, i dënuar me parë për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, ka plagosur me armë zjarri shtetasin R. K.

Policia e Lezhës vijon kontrollet intensive për gjetjen dhe kapjen e autorit të dyshuar, i cili është shpallur në kërkim.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, parashikuar nga nenet 88 dhe 278/2 të Kodit Penal.
Skip to toolbar