Pranverën priteni pas 15 majit

Më të fundit


Edhe pse jemi në fund të sezonit pranveror, duket se ajo ende nuk do të vij, jo të paktën para 15 majit. Sipas sinoptikanëve pjesa e parë e muajit do të jetë me reshje dhe temperatura të ulëta, sidomos javën e dytë të muajit.

Reshjet pritet të pushojnë në mesin e muajit, ndërsa pas 15 majit pritet që pranvera të vijë me të gjithë ngjyrat dhe ngrohtësinë e saj. Moti do të jetë me diell dhe temperatura të larta që do të arrijnë deri në 30 gradë.

Skip to toolbar