Rama publikon videon, përqafime me Merkel dhe Macron

Më të fundit


Kryeministri Edi Rama i ka cilësuar inkurajuese takimet e zhvilluara në Samitin e Berlinit me kancelaren Merkel dhe Presidentin francez Macron.

Për ta ilustruar më mirë këtë ai ka postuar në facebook një video ku shihet duke përqafuar miqësisht si kancelarin gjermane ashtu dhe presidentin francez.


“Pas një dite të gjatë me përfundime inkurajuese, mbi sfidat e vendit e të rajonit dhe procesin e paqes përfundimtare mes Kosovës e Serbisë, ku tanimë ka një angazhim të shtuar të Gjermanisë e të Francës, ju uroj një ditë të mbarë” shkruan Rama.

MIRËMËNGJES 😃dhe me pamjet e mbrëmjes së vonë, dje pas një dite të gjatë me përfundime inkurajuese, mbi sfidat e vendit e të rajonit dhe procesin e paqes përfundimtare mes Kosovës e Serbisë, ku tanimë ka një angazhim të shtuar të Gjermanisë e të Francës, ju uroj një ditë të mbarë 😊

Publiée par Edi Rama sur Lundi 29 avril 2019Skip to toolbar