Reja ndryshon formacionin. Trashi titullar, Abrashi kapiten

AKTUALITET


Një orë para nisjes së takimit mes Moldavisë dhe Shqipërisë, janë publikuar dhe formacionet zyrtare për të dyja ekipet. Trajneri Edy Reja, ashtu siç premtoi të dielën në konferencë për shtyp, bën ndryshime të vogla në formacion, në krahasim me ndeshjen ndaj Turqisë. Kështu, Thomas Strakosha e nis titullar në portë, ndërsa në mbrojtje janë Ismajli, Gjimshiti, Veseli dhe Dermaku.

Ndërkohë, vendin e Ermir Lenjanit, që e nisi titullar me Turqinë, e merr Lorenc Trashi që vjen nga Partizani. Mbrojtësi do të aktivizohet në mesfushë krah Gjasulës dhe Abrashit, që në këtë takim zëvendëson Ledian Memushajn. Madje, Amir Abrashi do të mbajë dhe shiritin e kapitenit në këtë takim.

Ndërkohë, në sulm, zhvendoset Keidi Bare dhe Sokol Cikalleshi në krahë, ndërkohë Rey Manaj do të jetë përsëri në qendër të sulmit. Ndërkohë, skuadra e Moldavisë e nis me Koselev në portë, më pas janë Reabciuk, Mudrac, Posmac, Lonita, Cebotaru, Prepelita, Sovoroc, Anton, Sindorenco dhe Grauar.Skip to toolbar