Rrufeja godet Akropolin, 4 të plagosur

Më të fundit


Greqia është duke përjetuar stuhi të dhunshme ditët e fundit dhe kjo nuk ka kursyer edhe vendin historik Akropolin në Athinë.

Një rrufe goditi zonën turisitke duke lënë 4 të plagosur, dy prej tyre turistë dhe dy punonjës të turizmit, fatmirësisht me plagë të lehta.


Rrufeja goditi kabinën e biletave, por nuk shkaktoi asnjë dëmtim në qendrën historike të Athinës.
Skip to toolbar