Shehi: Ne jemi Skënderbeu, nuk mendojmë mbijetesën

Më të fundit


Skënderbeu është mundur këtë të mërkurë nga Partizani, duke mbetur në vendnumëro sa i përket luftës për arritjen e zonës së Europës. Skuadra e Orges Shehit ishte pothuajse inekzistente gjatë gjithë lojës, duke lejuar Partizanin të merrte tre pikë të rëndësishme. Pas ndeshjes, trajneri i skuadrës korçare ka folur për “Supersport”, duke deklaruar se:

Ndeshja? – E tepërt nuk është, por vazhdon ajo sindroma… jam i ndërgjegjshëm që kur ke skuadër të re do mundshen nga episodet. Ndoshta nuk jemi në ditën tonë më të mirë, por kundërshtari na ndëshkon.


Çfarë duhet të bënit më mirë? – Duhet të kishim bërë më mirë në qarkullim topit. Humbim shumë topa kur kemi gjithë javën që punojmë për këtë. Ndoshta ka hyrë dhe pak kriza e besimit, nuk kërkojnë të marrin përsipër. E bëjnë shumë mirë në stërvitje. Duhet të ishim shumë të kujdesshëm te goli me rastin e penalltisë.

Rastësi që dy fazat e para ishit mirë?- Jo rastësi nuk do të thoja, por ishte fryt i mobilizimit. Në dy fazat e para skuadra ishte e përqëndruar. Pas kësaj na humbi përqëndrimi dhe grinta në ndeshje të caktuara. Në futboll nëse s`ke grintë nuk bën dot asgjë. Për këtë më vjen keq, sepse kemi bërë ndeshje të mira, dhe çedojmë në Gjirokastër dhe këtu.

I frikësoheni zonës së ftohtë?- Ne mundemi nga episodet, duhet të rrisim përqëndrimin. Janë dhe shtatë javë, ne kemi objektiva para, nëse fillon Skënderbeu të shoh pas, duhet të iki unë i pari dhe të shkrihet si skuadër. Duhet ti vëmë gishtin kokës, të përqëndrohemi dhe të mos ndëshkohemi nga situatat.
Skip to toolbar