Shkaktoi aksidentin me 3 të vdekur, arrestohet shoferi

AKTUALITET


Policia ka arrestuar drejtuesin që shkaktoi aksidentin me 3 të vdekur në Kodër Kashar mbrëmë pak pas mesnate.

Bëhet fjalë për Zija Stefanescu (Murati) 20 vjeç, i cili është në spital.


Ndërkohë që nga aksidenti kanë ndërruar jetë vëllezërit Ismail Sulaj, 66 vjeç dhe Belul Sulaj, 63 vjeç, kushërinj të shoferit si dhe Dashamir Dema, 50 vjeç, kushëri i viktimave dhe shoferit.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Z. S.(M.), 29 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin tip “Opel” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me murin e një banese. Si pasojë kanë humbur jetën 3 pasagjerët në mjet, shtetasit I. S., 56 vjeç, B. S., 53 vjeç (vëllezër) dhe D. D., 50 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.
Skip to toolbar