Sindrit Guri kthehet me gol, por s’mjafton për Oostende (video)

SPORT


Sezoni i tij i parë në Belgjikë nuk ka qenë si duhet për Sindrit Gurin, që ka luajtur pak ndeshje me Oostenden dhe ka shënuar pak gola. Megjithatë, sa herë ai ka prekur rrjetën, goli i tij ka qenë i rëndësishëm për skuadrën e tij.

Kështu ka ndodhur dhe mbrëmjen e sotme për futbollistin e kombëtares shqiptare. Sindrit Guri ka shënuar golin e parë dhe të vetëm për ekipin e tij në ndeshjen që Oostende luajti kundër St. Truden.

Në minutën e 37′ lojtarët e Oostendes kanë nisur një aksion nga mesi i fushës. Disa pasime të sakta dhe depërtim në zonën kundërshtare, ku topi i fundit shkon në këmbët e sulmuesit kiqezi që ndodhej i spostuar në krah. Nga brenda zonës ai gjuan dhe realizon golin e fitores për Ostenden. Megjithatë, miqtë kanë barazuar në fund të ndeshjes.Skip to toolbar