Shqipëri-Moldavi, dalin në shitje biletat, FSHF surprizon me çmimet!

SPORT


Kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë Moldavinë në “Elbasan Arena” më 11 qershor, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020.

Pas dështimit me përmbushjen e afateve për përfundimin e stadiumit “Arena Kombëtare”, FSHF-ja ka zyrtarizuar stadiumin e Elbasanit si impiantin e zhvillimit të kësaj ndeshje.


Ditën e sotme FSHF-ja ka publikuar dhe çmimet e biletave për ndeshjen e 11 qershorit, ku bie në sy fakti se për këtë takim ka një ulje të çmimit të biletave, duke nisur me ato në tribunën vip, që në ndeshjet e marsit kushtonin 180 mijë lekë ndërsa tani do të kuahtojë 60 mijë lekë më pak.

Bileta më e shtrenjtë do të kushtojë 12.000 lek (120 mije lek të vjetra), e cila veln për tribunën VIP. Ndërkohë 10.000 lek do të kushtojë në tribunë VIP 2.

Sipas tribunave, çmimet variojnë në 6000, 5000, 4000, 2000, 1500, 1000 dhe 500 lek, që është çmimi më i lirë për të ndjekur Kombëtaren.
Skip to toolbar