Sulejman Starova largohet nga Laçi

AKTUALITET


Laçi vendosi të ndërpresë bashkëpunimin me trajnerin Sulejman Starova. Sipas Panorama Sport, klubi kurbinas gjen dhe zëvendësuesin e trajnerit të larguar. Ai do të jetë shkodrani Armando Cungu, që rikthehet te skuadra e Laçit pas disa sezonesh.

Megjithatë, asnjë nga palët nuk e ka konfirmuar zyrtarisht lajmin. Stavora mori drejtimin e skuadrës së Laçit në fund të sezonit të kalur. Pas ecurisë jo të mirë në kupat e europës, trajneri vijoi punën për përgatitjet e sezonit të ri.


Në shtatë javët e para të kampionatit, Laçi grumbulloi vetëm 7 pikë duke mbetur në vendin e tetë në renditje, që praktikisht do të thotë rrezik për mbijetesën. Në këto 7 takime, Laçi fitoi vetëm një, barazoi 4 dhe 2 të tjerë janë humbje.

Ndërkohë, Armando Cungu rikthehet të drejtojë një ekip futbolli pas disa muajsh mungesë në fushën e trajnimit. Për herë të fundit ai drejtoi ekipin e Kukësit në Superligë, por u largua prej tij për shkak të rezultateve të dobëta në Mars të këtij viti.
Skip to toolbar