Supergolat e Laçit “shkatërrojnë” Skënderbeun

SPORT


Korça ishte pritëse e ndeshjes Skënderbeu-Laçi, por që rezultoi në marrjen e 3 pikëve nga kurbinasit. Një ndeshje interesante ku në pjesën e parë mbizotëruan korçarët dhe në të dytën kurbinasit. Ndeshja u mbyll me rezultatin e thellë 1-4 për Laçin. Goli i parë u shënua nga Skënderbeu që më pas u pasua nga goli i Laçit duke mbyllur pjesën e parë barazim 1-1.

Në pjesën e dytë u shënuan 3 gola nga skuadra e Laçit, përkatësisht dy nga sulmuesi amerikan Nuabueze në minutën e 48’ dhe 83’ dhe një gol i Xhixhas në minutën e 63’.


Me 3 pikët e fituar ndaj korçarëve, Laçi renditet në vend të 5-të me 16 pikë, ndërsa Skënderbeu zbret në vendin e 8-të me 14 pikë.
Skip to toolbar