Taulant Seferi rikthehet te goli në Zvicër

Më të fundit


Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Taulant Seferi, është rikthyer te goli mbrëmjen e sotme, duke gjetur rrjetën pas disa javësh mungesë.

Seferi ka shënuar golin e dytë për Winterthur në ndeshjen mdaj Chiasso. Një aksion spektakolar i futbollistëve të Winterthur nga mesfusha e gjen Seferin në pozicion të mirë shënimi.


Sulmuesi kuqezi pasi kalon dy mbrojtësit kundërshtar, niset drejt portës dhe nga brenda zonës e ka të lehtë të dëegoi topin në shtyllën e dytë.

Sakaq futbollisti i kombëtares shqiptare ka dhënë dhe asistin e golit të parë për Winterthur, teksa me realizimin e sotëm, Seferi shkon në kuotën e 9 golave në kampionat.
Skip to toolbar