Gol dhe asist, Endri Çekiçi spektakolar në Slloveni (video)

Më të fundit


Endri Çekiçi po shndërrohet në protagonist në Slloveni, teksa këtë mbrëmje ka shënuar përsëri për ekipin e Olimpija Ljubjana, në fitoren 4-2 ndaj Triglav

Sulmuesi i kombëtares U-21 të Shqipërisë, ka realizuar golin e tretë, pas një lëvizje të bukir në krahun e majtë, Çekiçi gjuan me të djathtën duke shënuar golin e qetësisë për ekipin e tij.


Megjithatë, ai nuk u ndal me kaq pasi dha dhe asistin e golit të katërt për Olimpijan, që vulosi fitoren dhe i jep siguri ekipit për të ruajtur pozitat në vendin e dytë kampionat dhe siguruar pjesëmarrjen në Europë sezonin e ardhshëm.

Olimpija Ljubjana – Triglav 4 -2 Goli i shenur nga Endri diten e sotme!

Publiée par Endri Cekici sur Dimanche 5 mai 2019Skip to toolbar