Tërmeti trondit Tokion, shënohen lëkundje 6.1 ballë të shkallës rihter

BOTA


Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Japoninë qendrore të hënën, duke tronditur Tokion dhe qytete të tjera, por nuk u dha asnjë paralajmërim për cunam.

Epiqendra e tërmetit ishte në prefekturën qendrore të Mie në një thellësi prej rreth 350 kilometrash , njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë.


Deri më tani nuk është raportuar për dëme në njerëz apo ndërtesa.
Skip to toolbar