Turbulenca në avion, humb jetën një pasagjer dhe plagosen dhjetra të tjerë

BOTA


Një pasagjer ka humbur jetën dhe rreth 30 të tjerë janë plagosur gjatë turbulenca në aeroplanin e linjës Londër – Singapor.

Avioni tip Beoing 777-300ER u godit nga turbulenca të forta. I nisur nga Londra dhe me destinacion Singaporin, avioni devijoi fluturimin dhe u ul në Bangkok.


Në një deklaratë, “Singapor Airlines” bëri të ditur se në bordin e avionit ndodheshin 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë ekuipazhi.
Skip to toolbar