“Ul opozitën dhe pozitën në tavolinë!” Meta takim me aleatët e PD-së

Më të fundit


Vetëm një ditë më parë kryetarët e partive të vogla që janë në aleancë më partinë Demokratike kërkuan nga presidenti Ilir Meta që të ul në tryezë opozitën dhe pozitën për të zgjidhur situatën e krijuar në vend dhe të garantohen zgjedhje të lira e të ndershme. Kjo kërkesë e aleatëve të Bashës erdhi pas takimit të tyre me ambasadorin e BE, Luigi Soreca.

Ditën e sotme presidenti Meta ka bërë publike vendimin e tij për t’u takuar me krerët e partive të vogla, përkatësisht PR,LZHK,PPA,PBDNJ dhe PDK, ditën e martë në orën 11:00.


Asnjë nga këto parti nuk është regjistruar në zgjedhjet e 30 qershorit, ndërsa kanë firmosur një marrëveshje aleance me PD-në.
Skip to toolbar